Pohyb a výživa

Pohyb a výživa patří mezi nejdůležitější součásti zdravého životního stylu.

Pohybová aktivita je zásadní při budování svalové hmoty. Ta je základem dobrého fungování metabolismu, který je důležitý pro spalování tuků.

Pokud nemáte dostatek pohybu díky zaměstnání, doporučujeme vybrat si takovou fyzickou aktivitu, která je pro Vás vhodná a bude Vás bavit. Při výběru nezapomeňte zohlednit zdravotní stav a momentální fyzickou kondici.

Chcete-li, aby zvolený pohyb přinášel co nejdříve výsledky? Věnujte se mu pravidelně a dostatečně dlouho (doporučujeme začít 3x/týden 50minut nebo rozložit do 150 min/týden). Pokud je Vaším cílem zefektivnění spalování tuků, hlídejte si tepovou frekvenci = aerobní pásmo.

Doporučení:

  • vhodná pohybová aktivita
  • pitný režim
  • správná výživa
  • tepová frekvence
  • odpočinek/regenerace
  • chuť do cvičení

Čím větší je Vaše sportovní a pohybová aktivita, tím více si musíte hlídat kvalitu stravy a dostatečný přísun živin. Nezapomínejte na vhodné jídlo před sportem a po něm. Pokud je Vaše tělo vystaveno dlouhodobé fyzické zátěži je nutné doplnit energii i během ní.

Při aktivním sportu nezapomínejte na vhodné doplňky stravy.

Bez správné výživy nemůžete očekávat zdraví a energii ve zralém věku. Organismus potřebuje každý den dodat až 114 různých živin. Pokud se mu některé nedostávávají nebo je jich dlouhodobě málo, začne „stávkovat", což se může projevit zdravotními komplikacemi. Od bolesti hlavy, narušeného zažívání, kožních problémů až po závažnější problémy.

Bohužel zdaleka ne každé jídlo se dá považovat za ideální výživu pro naše buňky. Tělo se neustále regeneruje a přestavuje. Materiálem pro něj jsou živiny, které mu poskytujete. Nepodceňujte proto jejich vliv na Vaše zdraví a věnujte výživě patřičnou pozornost.

Chcete se dozvědět více? Přihlaste se do kurzu výživové akademie (momentálně bohužel neprobíhá) nebo se objednejte na rozbor Vašich stravovacích návyků. Také si můžete nechat vypracovat týdenní jídelníček zohledňující vaše individuální potřeby .

Potřebujete poradit při výběru pohybové aktivity? Zajímá Vás jak se udržet v kondici nebo ji zlepšit? Nejste si jisti, zda jsou Vaše stravovací návyky správné? Nevíte jaké potravinové doplňky jsou pro Vás vhodné? Obraťte se na nás.

Chcete začít cvičit s námi? Přijďte na fit hodinku!

IMG 1969

 

Napište nám

Máte dotazy nebo zájem o naše služby nabízené na těchto stránkách?
Stačí vyplnit formulář uvedený níže a odeslat email.
Vaše dotazy rádi zodpovíme.

 

Jméno:
Firma:
Email:
Telefon:
Text: